מיצג כד עץ השקמה בחולון של האמן ישראל פרימו

מיצג כד עץ השקמה בחולון

לאחרונה הסתיימו העבודות בפרויקט מיוחד שהוקם באזור החולות בחולון בקרית שרת מדרום לרח’ מטולה ומזרחית לרח’ דוד אלעזר . מדובר במיצג אמנות בלב החולות. כד ענק העשוי מתלאים של ברזל המרותכים זה לזה וצבועים בצביעה מיוחדת של החלדה. הכד נישא באוויר על גבי קשתות ברזל עגולות וקמורות בגובה 5 מטר,ובתוכו נשתל עץ שקמה, המהווה את סמל העיר. מסביבו של הכד – רחבה עשוייה מדק איפאה, פרגולה ופינת ישיבה.
יוזם ומבצע המיצג הינו האמן ישראל פרימו.
אל המיצג מוביל שביל צף וגשרון מעל לחולות העשויים עץ איפאה והמשכו מוביל ומחבר בין רח’ מטולה לרח’ דוד אלעזר. המסלול מתפתל בין צמחיית החולות וחוצה את דיונות החול, כשהוא משמר את האזור במצבו הטבעי ללא פגיעה בצמחייה המקומית ובסביבה. ההליכה בציר והמעבר דרך המיצג ופינת הישיבה שלצידו מהווים דרך נוף ייחודית וחוויה נעימה להולכים בהם.
תכנון הנוף של הפרויקט נעשה על ידי האדריכלים טל וארז לוטן.
האקולוגית דר’ נאוה סבר היתה מעורבת בפרוייקט הייחודי על ידי התייחסותה לצמחיית האזור, לבעלי החיים ולמערכת האקולוגית בחולות. על חלק משטח החולות מתכננת עיריית חולון להקים בעתיד פארק חולות, שמורת טבע עירונית שתשמר את הדיונות, הצומח והחי, אשר ישמש כפארק חווייתי לילדים ולכל המשפחה. סביבו תיבנה שכונת יוקרה למגורים, תוך יישום עקרונות הבנייה הירוקה.