תאורה |תאורה מעוצבת -על פי הזמנה

גוף תאורה הוא למעשה העיצוב המשלים לבית, כמוהו כבחירת תכשיט לבגד, שאנו בנתיש מכנים אותם “תכשיטי תאורה לבית”.

גופי התאורה נמצאים בקטגוריה של ה”פיניש” בעיצוב הבית. יש לאור משקל ועוצמה ביצירת האוירה הכללית של הבית. על כן, יש לתת דגש וחשיבה נכונה בבחירת גופי התאורה. רצוי להמנע מסטים של מנורות, להיות יותר יצירתיים ולא להתפשר.
כשניגשים לערוך עיצוב תאורה, חייבים לקחת בחשבון את רצונותיו וצרכיו של הלקוח ולהבין איך הוא תופס את נושא האור, כמות האור והפונקציונליות של גוף התאורה והתאמתו לאנשים הגרים בבית ולאופי החלל שבו הוא מוצב.

  • תכנון האור וגופי התאורה הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית והמשלימים ויוצרים את האווירה הרצויה בו.
  • בנתיש אולם תצוגה ענק המכיל מאות סוגי גופי תאורה מעוצבים של תאורה תיקרתית, צמודת קיר, תאורה שקועה, תאורה עומדת וכו’…
  • מבחר גופי התאורה בנתיש הוא עצום וניתן להזמין עיצובים מיוחדים של גופי  תאורה המתאימים לכל חלל ולכל צורך; החל מעיצוב אישי של גוף התאורה, חומרים, מידות, גוונים ועוד…
  • בנתיש מגוון סגנונות עיצוב החל משנדלייר מעוצב , גופי תאורה בעיצוב מודרני וחדשני,  אהילים מקלף ובד במגוון עיצובים וגוונים ועד אלמנטים פיסוליים ומואים המעוצבים על ידינו בעבודת אמנות. כל גופי התאורה מיוצרים על ידינו בעבודת יד ונעשים ברובם על פי הזמנה. כל יצירותינו נעשים בטכנולוגיות מיוחדות בהשראת עולם הצורפות ומותאמים בצורה מושלמת לצרכים האישיים של הלקוח, אופי הבית, גודל, צורה, סוג החומר והגוון הרצוי.
  • גופי תאורה תלוי תקרה לפינת אוכל.

בבואנו לבחור “תכשיט תאורה” לפינת אוכל, אנו נבחר גופי תאורה תלויי תקרה,היורדים מהתקרה עם חוטים, או מוטות. גופים אלו יתאימו בעיקר לתליה מעל לשולחן אוכל, או פינת ישיבה. קבוצת התאורה תלויית תקרה מפיצה לרוב אור שווה ונציב אותה בגובה הראש על מנת ליצור דרמה וקשר בין התקרה לחלל. רצוי לבחור גוף תאורה איכותי ומרשים מכיוון שהוא בגובה העיניים ומושך את תשומת הלב . גוף התאורה היורד מגדיר איזור, תוחם אותו ויוצר לנו איזור “אינטימי”.

כאשר אנו רוצים לבחור גופי תאורה לחלל גדול המכיל את פינת האוכל והסלון, אנו נבחר לתת דגש מעל פינת האוכל עם מנורה תלויית תקרה, היורדת מעל שולחן האוכל. באותו חלל בסלון נבחר מנורה צמודת תקרה, או, מנורת אפ- לייט, שתתן לנו אור פונקציונלי, תשאיר את חלל הסלון פתוח, עם תחושה של מרחב, ומנגד תתן “כבוד” ולא תגנוב את ההצגה של המנורה התלוייה, -כאשר, אנו דואגים תמיד, שהמנורות “מדברות באותה שפה”, דהיינו, מעוצבות באותה טכנולוגיה , צבע, או חומר.

תוספת של מנורה ריצפתית מעוצבת או תאורה נסתרת בנישות, או מנורות קיר בסלון, נותנות קומפוזיציה נכונה ואיזון הרמוני של האור, המשלימים את התמונה.