כל מה שרציתם לדעת על סוככים ומוצרי הצללה

אנו מבינים שיש לך ידע בסוככים ובתחזוקה שלהם, אז למה לא להרחיב אותו עם שיעור היסטוריה? ההיסטוריה של סוככים מעניינת יותר ממה שאתה חושב! אז קבלו סקירה קצרה על ההיסטוריה של סוככים ועל כמה שהפרקטיות שלהם משפיעה על חיינו היום.
 
על מנת שנוכל להביא לכם את המידע המקיף והמלא ביותר, פנינו למומחים של אלום חיפה, חברה המתמחה במוצרי הצללה וסוככים, שיסבירו לנו על ההיסטוריה של הסוככים והשימוש שלהם כיום:
 
ההיסטוריה של סוככים
 
סוככים הולכים אחורה זמן רב בהיסטוריה, וניתן לייחס את ראשיתם לתקופת מצרים העתיקה. המצרים נהגו להכין סוככים מקנים ארוגים כדי להגן על עמם מפני השמש החזקה. תרבויות עתיקות השתמשו לראשונה בסוככים כדי לספק צל לבעלי החיים שברשותם, למנוע התייבשות ולשמור על הצאן שלהם בריא וחזק. אדריכלים שחקרו את חורבות פומפיי מצאו סוככים משומרים היטב שהשתמרו בין ההריסות של הלבה. בנוסף, בכתובות ועדויות היסטוריות נמצאו ראיות לסוככים שונים. סוככים שימשו גם כדי לספק מקלט לקהל ההמונים בקולוסיאום ברומא. ידוע כי סוכך אחד ענק נבנה מ-240 קורות עץ מסיביים. המשורר הרומי לוקריטיוס תיאר את בניית הסוכך כ"סדקים גדולים של רעמים". שיר זה ממחיש את האירוע בצורה נפלאה, כי "סוככים נמתחים על התיאטראות האדירים, ולפעמים משמיעים שאגה רועמת בין הקטבים והקורות."
 
במאה ה-19, סוככים היו עשויים עץ או ברזל יצוק והורכבו בחנויות, בתי קפה ובתי עסק. עידן זה גם הציג את תחילתם של סוככים נשלפים עם ארכובות מכניות. מלחמת האזרחים באופן מפתיע יצרה עלייה במכירות סוככים. בד מפרש ובד קנבס היו זולים ברמה שאפילו האנשים העניים ביותר יכלו לרכוש אותם. ציפוי וייניל מצא את הפופולריות שלו בקרב סוככים במהלך מלחמת העולם השנייה. חומר זה שימש לסוככים עמידים במים, ונשאר מצרך של בניית סוככים עד עצם היום הזה.
 
סוככים מודרניים במאה ה-21
 
בעולם המודרני, אפשר למצוא מגוון של סוככים מן החופה המלאה להתקנים נשלפים! הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לנו להפעיל גגון עם שלט רחוק כדי לקבל את הכיסוי הטוב ביותר. כיום יש מגוון רחב ביותר של מוצרי הצללה: סוככי זרועות, פרגולות חשמליות, מסכי הצללה, שמשיות מיוחדות, סוככים אנכיים, גגונים ועוד. הטכנולוגיה המתקדמת כיום מאפשרת לכולם, כמעט בכל תקציב ליהנות מסוכך ביתי בהתאם לצרכים ולתקציב שלו. מגגונים פשוטים שמחירים מאות/אלפי שקלים, עד פרגולות חשמליות יוקרתיות במיוחד, שמחירים יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר במקרים של פרגולות גדולות במיוחד.
 
אם אתם שוקלים לרכוש כיסוי לדלת, מרפסת או לחלון הכניסה, שקלו להשתמש בסוכך כדי להגן על ביתכם ולחסוך כסף על עלויות הקירור. ידוע לכולם שההיסטוריה חוזרת על עצמה הסוככים נמצאים איתנו אלפי שנים והם כאן כדי להישאר!

חזרה למאמרים

הצטרפו לרשימת תפוצה

נשמח לעדכן אתכם ביצירות ופעילויות חדשות שלנו. אנא מלאו את הפרטים למטה: